________________________________

Kronika szkoły

2017/2018

W środę 15 listopada w salach Ambasady RP w Pradze uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości, a nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. I właśnie kujawiak w wykonaniu najmłodszych na pewno przejdzie do historii!:-)

________________________________

WYCIECZKA DO CZESKIEGO RAJU

Pierwszego dnia wycieczki przeciskaliśmy się między głazami w rezerwacie "Prachovské skály", wieczorem graliśmy w piłkę i upiekliśmy sobie kiełbaski i pianki w ognisku. W niedzielę pokazało się słońce. Wybraliśmy się do Jaskini Rumcajsa, wspięliśmy się na górę Brada, skąd był piękny widok. Na zakończenie wycieczki chłodziliśmy nogi w jeziorku a dzieci wspólnie zbudowały piękny zamek z piasku. Czeski Raj jest piękny, naprawdę warto tam pojechać. Nasza wycieczka była bardzo udana! :-)

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM W KONKURSACH:

DZIEŃ DAM DWORU i RYCERZY

• Spotkanie z polską pisarką
  • ****************************************************************************

Nasze dzieci wystąpiły w Senacie Republiki Czeskiej w Pradze. Wielkie brawa!

W linku poniżej można obejrzeć więcej zdjęć z fetiwalu i z przygotowań:

• Zdjęcia z festiwalu dziecięcego w Senacie Rep. Czeskiej
  • ****************************************************************************

Sukces naszego ucznia! Serdecznie gratulujemy.

Dzień Polski pt."WIELKOPOLSKA KOLEBKĄ POLSKOŚCI" już za nami.

W Ambasadzie RP w Pradze nasza szkoła zorganizowała dla praskiej Polonii tradycyjny Dzień Polski. W tym roku uroczystość była poświęcona 1050. rocznicy Chrztu Polski oraz Wielkopolsce. Nazwa uroczystości całego projektu: "Wielkopolska kolebką polskości". Były przedstawienia, konkursy, koncert a na zakończenie polskie smakołyki: pierogi, chleb ze smalcem i ogórkami, ciasta i sałatki przygotowane przez nasze mamy. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Ambasador RP w Pradze pani Grażyna Bernatowicz, przyszli przedstawiciele Polskiego Klubu w Pradze i Polskiej Parafii. Impreza była naprawdę udana!Dziękujemy pani Ambasador i wszystkim pracownikom Ambasady RP w Pradze za gościnność i za pomoc. Dzień Polski był bardzo udany!

Pod linkiem Aktualne zdjęcia" można obejrzeć fotografie z uroczystości."

A oto lista zwycięzców w konkursach "WIELKOPOLSKA KOLEBKĄ POLSKOŚCI":

GRATULUJEMY!

W środę 6 kwietnia odbyło się spotkanie z polską pisarką Magdaleną Grzebałkowską.